• Novinky > Bezpečný návrat do školy

Bezpečný návrat do školy

Bezpečný návrat do školy

Naše obchodní centrum pro Vás uspořádalo akci pro malé i velké k rozloučení s prázdninami.
Jak to celé vypadalo i dopadlo si přečtěte...

V pátek 29. srpna od 14 hodin pořádalo obchodní centrum MAXIM akci, jež byla zaměřena na děti školního a předškolního věku. Cílem a především hlavní myšlenkou bylo obeznámit naše ratolesti s riziky na silnicích vzhledem k rapidnímu zvýšení nehod na silnicích jihočeského kraje. Podle slov mluvčí strakonické policie Jaromíry Novákové je stav více než alarmující a je třeba věnovat zvýšenou pozornost zejména prevenci, aby čísla již dále nerostla, ale nabrala opačnou tendenci. Dále poukazuje na skutečnost, že toto není pouze ojedinělá akce. „Policie ČR ve Strakonicích pořádá pravidelně nejrůznější akce, přičemž bych vyzdvihla návštěvy základních škol, kde se děti formou hry učí porozumět základním principům dopravy a  osvojují si mimo jiné dopravní značky,“ doplňuje paní Nováková.

Kromě Policie zde měly děti možnost vidět také další složky IZS – integrovaného záchranného systému. Na břehu řeky si děti také mohly prohlédnout a vyzkoušet vybavení záchranné služby a hasičského sboru. Obé se těšilo velké oblibě. Pozornost si okamžitě získaly brýle, které simulovaly stav, kdy má člověk v krvi 1,5 promile alkoholu, další měly přiblížit, kterak se člověk cítí po požití psychotropních návykových látek. Ačkoliv jsme zprvu nevěřili, pocity po nasazení brýlí byly poněkud překvapivé – čára, kterou měl jedinec následovat, se zdála být všude jinde, jen ne pod našima nohama. Protože byl tento pokus určen primárně pro nejmenší návštěvníky, můžeme doufat, že splnil svůj účel a alkoholu se budou ještě dlouhá léta  velkým obloukem vyhýbat. „Děti byly nadšené, osobně si myslím, že je to velmi prospěšná věc,“ řekl nám jeden z přítomných policistů.

A jelikož děti jsou stvoření hravá a zvídavá, nemohl chybět doprovodný program, kterým je provázela moderátorka Ivana Váchová. Pro dokreslení atmosféry byla k dispozici hudba. V budově OC MAXIM byla také k dispozici pestrá paleta zábavných stanovišť, kde si návštěvníci mohli zasoutěžit, pobavit se či získat hodnotné ceny. V prvním podlaží budovy, po zakoupení soutěžní kartičky, jež stála symbolických 25 korun, upoutala pozornost DM Drogerie se svým vědomostním kvízem. Po jeho absolvování následovalo hledání rozdílů v MAKO FOTO, posléze se dostaly ke slovu šikovné dětské ruce při skládání papíru v OLYMPIA PAPÍR. Před vstupem do druhého podlaží jsme měli možnost se občerstvit, a to v OBČERSTVENÍ SPECIÁL, kde jsme k nákupu obdrželi palačinku zdarma, případně u pana Pekaře dobrotu pro Vaše dítě, zahanbit se nenechalo ani MAXIM CAFÉ, které malým strávníkům darovalo kopeček zmrzliny. Opomenout nesmíme ani balonkové tvoření a tvarování zvířátek z balonků, které nás těšilo přímo u vstupu do soutěžního areálu.

Po vystoupání do poschodí s pořadovým číslem dvě se děti povětšinou hrnuly do prodejny HM STUDIO HRAČKY, kde na ně čekaly drobné sportovní soutěže. KOČÁRKY EVA KOHOUTOVÁ MOKRÁ přispěly se svou soutěží a malování na obličej bylo na programu v ELEKTRO NĚMCOVÁ. Kdo se nestihl občerstvit o patro níže, mohl využít limitované nabídky v PIZZERII VENÉZIA, kde byla za pouhých 45 korun k dostání pizza.

Podlaží třetí pak nabídlo „Vítkův chodník“, po jehož splnění byl soutěžící odměněn glitrovým tetováním zdarma – tuto aktivitu nabízela MANIKŮRA PAVLA CHADRABOVÁ. V MODRÉ PYRAMIDĚ, kde se děti očividně nejvíce vyřádily, se nacházel skákací hrad a soutěž o ledovou tříšť. Na zpáteční cestě jsme mohli ochutnat Ovocňák v TOLEDU.

Dalšími sponzory, kteří hrdě přispěli, jsou: AXIS OPTIK – sleva 15%, NOVÁK – párek v rohlíku za 10 kč. V neposlední řadě obšťastnila chuťové buňky nejmenších po nákupu soutěžní kartičky cukrová vata, která se těšila velké oblibě. Naopak k fyzicky náročnějším aktivitám patřila trampolína. Po splnění všech úkolů děti obdrželi balíček s odměnou, do kterého nám přispěly firmy: DM Drogerie, NTS Computer a paní  Radka Buchová z Modré pyramidy.

Shodujeme se, že se akce vydařila po všech stránkách – organizace fungovala na výbornou, děti se ochotně fotily a soutěžení si vychutnávali plnými doušky. Ani hlavní myšlenka celé akce nezůstala na druhé koleji, návštěvníci si se zájmem prohlíželi vybavení všech tří složek IZS a některé si také osobně vyzkoušeli. Doufejme, že si děti kromě cen odnesly také vědomosti a dojdou při jejich prvním školním dni do školy a zpět bezpečně!

Roman Škoda, Štěpán Pelán


fotografie z celé akce: http://ocmaxim.rajce.idnes.cz/Bezpecny_navrat_do_skoly_2014/

BUĎTE INFORMOVÁNI !
Získejte náskok před ostatními díky pravidelným aktualitám ...
* Zasílání aktualit lze kdykoliv zrušit.